]
כיצד מתח נפשי משפיע על הגוף שלנו? - גיא תירם
14995
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-14995,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15951

כיצד מתח נפשי משפיע על הגוף שלנו?

כיצד מתח נפשי משפיע על הגוף שלנו?

כיצד מתח נפשי משפיע לנו על כאבי השרירים ומה ניתן לעשות?

כמעט כל אדם סובל ממתח נפשי כזה או אחר, ישנם כאלה בתקופה קשה יותר וישנם פחות, אבל בסופו של דבר כולנו חיים בשגרה לחוצה ועמוסה.

מתח נפשי אצל רוב האנשים מורגש באזור הכתפיים, שכמות וצוואר ולחלקנו הוא דווקא מורגש יותר באזור הגב התחתון. תוסיפו לזה שגרת אימונים קשה ובכלל אנחנו עם כאבים שקשה מאוד לחיות איתם.

אז מה ניתן לעשות? איך באמת נוריד את המתח מגופנו?

כאשר אנחנו מתוחים אנחנו דרוכים ברוב שעות היום, אפילו בפעילות שגרתית. לדוג…מא כשאנחנו מצחצחים שיניים או שותפים כלים אנחנו ״מחזיקים״ את הכתפיים שלנו. תנסו לשים לב למצב גופכם בפעילות פשוטה זו ותגלו כמה יש לכם להרפות את הכתפיים והגב התחתון.

ישיבה ממושכת מול מחשב, נסיעה ברכב, אפילו הליכה ברחוב..

שימו לב למצב גופכם ותנסו להרפות את הכתפיים והגב. בהרצאה לאנשי הייטק נתתי להם 2 טיפים משמעותיים שיעזור להם להתמודד עם העומס התמידי מול המחשב.

  1. קומו מהכיסא כל 25 דק ותלכו לשתות כוס מים או להכין קפה.
  2. שימו לכם התראה בטלפון כל שעה עגולה וכשהטלפון מתריע שימו לב למצב גופכם ופשוט תרפו את הגוף. אם תקפידו על המשימה הלא גדולה הזו גופכם יתרגל עם הזמן יותר ויותר להיות משוחרר ורפוי.

נתתי לכם קצת חומר למחשבה..

אז תחשבו על זה וקדימה לעבודה סמל ההבעה ‏‎smile‎‏