]

סיפורי מקרה

ככה ניפתחתי לתחום הריברסינג:
לפני חצי שנה קרה לי מקרה בעבודה שבעקבותיו השתנו לי החיים. ביום בהיר אחד הבנתי דברים שלא הבנתי 35 שנים! זה קרה בעקבות טיפול יוצא דופן שהיה לי בקליניקה. לקוחה יקרה שלי שהגיעה לטפל בפריצת דיסק בגב התחתון ובאבחון שעשיתי לה הבנתי שהיא גם סובלת ממיגרנות חריפות מאוד. היא אמרה לי בפירוש שהיא ניסתה הכל לגבי המיגרנות ושהיא רוצה שנטפל רק בכאב של הפריצת דיסק כי היא כבר השלימה עם המיגרנות וקיבלה את זה שזה איתה לכל החיים. (מדובר בהתקף של מגרנה כל 48 שעות הכולל הקאות, בחילות, כאב מטורף וחוסר יכולת לעבוד ובכלל לתפקד).

הכרתי אישה נפלאה, אישה חמה ואוהבת אבל אישה לא מתפקדת, לא מתפקדת בגלל המיגרנות הנוראיות ולאחרונה גם כאבי גב חזקים מאוד. לאחר מספר טיפולים שבאמת התמקדנו בכאבי הגב שלה הכאב חלף כאילו לא היה. הרגשתי שהיא קצת יותר שמחה כי נפתרה מהכאב גב הארור הזה אבל ראיתי בעיניים שלה שהיא עדיין לא מאושרת והיה ברור לי למה. החלטתי להציע לה לטפל במיגרנות שלה דרך טיפול סרעפתי וע”י כך לחזק את מערכת החיסון שלה בעזרת נשימות עמוקות. זה משהו שאני עושה כשאני רואה שהגוף מתקשה להתמודד עם כאב כרוני, אני מנסה לשפר את תפקוד מערכת החיסון על ידי שחרור שרירי הנשימה ולגרום לו להגיב טוב יותר לטיפול ולחיים בכלל. היא הסכימה, ולא רק שהיא הסכימה, ראיתי בעיניים שלה שהיא ממש מאמינה וסומכת עלי. התחלתי לגעת קצת בשרירי הסרעפת כי הרגשתי שם מועקה כזאת, כמו כבדות של השריר והבחנתי שהנשימות שלה מאוד שטחיות. תוך כדי שאני לוחץ לה על הסרעפת ועל אזור צוואר שמאל והיא מבצעת תרגילי נשימה של הכנסת אוויר בכמות גדולה בכל שאיפה, היא פתאום בשנייה אחת קפצה מהמיטה בבהלה תוך כדי צעקה ״אמאלה גיא!, עצור רגע!״

האמת? נבהלתי! מה קרה? שאלתי אותה תוך כדי שאני מנסה להבין מה קורה פה. ״הרגשתי זרם מהצוואר ועד האצבעות, כאילו משהו יצא לי מהגוף״ אני כזה.. טובבב תסבירי??? ״לא יודעת אבל הרגשתי שמשהו יצא לי מהגוף, יאוו גיא אני בהלם, מה זה היה???״ המשכנו עוד קצת לטפל ואני רואה שהיא לא מצליחה להתאושש מההרגשה הזאת.

גם אני לא הבנתי מה קרה פה ונשארתי קצת בהלם גם אחרי שהיא הלכה, אבל בתוכי הרגשתי שיש מצב שאין יותר מגרנות. התחלתי לנסות להבין מה קרה בטיפול. לעבור על כל המעקב טיפולים איתה בכדי אולי להבין איך זה קרה לעזאזל?

לאחר הטיפול היא המשיכה להגיע אלי פעם בשבוע. כל טיפול חששתי לשמוע שהיא תגיד לי שהמיגרנות חזרו אבל להפתעתי אין שום זכר למיגרנות! במשך 5 חודשים לא חוותה שום כאב שאפילו מתקרב למיגרנה.

לאחר שראיתי שבאמת קרה פה משהו עוצמתי במיוחד הרגשתי שהגוף בוער לי, בוער לי כי אני לא יודע מה ואיך זה קרה ואם אדע אוכל לעזור לעוד פתולוגיות רבות המתקשרות לחיבור גוף ונפש.

התחלתי לחקור יותר לעומק על שריר הסרעפת ושרירי הנשימה באינטרנט, והגעתי לטיפול שנקרא “ריברסינג” טיפול של נשימה מעגלית ורציפה, קראתי שהטיפול הזה עושה פלאים ואנשים ממש מספרים שזה עוזר לגוף להירפא ממחלות וכאבים פיזית ונפשיים. ואז נזכרתי בחנן זוהר, מטופל יקר שלי שיש לו בית ספר לריברסינג. כל טיפול שחנן היה מגיע אלי לתחזוקה הוא היה מזמין אותי לחוות ריברסינג אצלו ולא באמת ייחסתי לזה יותר מידי חשיבות, אבל אחרי המקרה הזה אמרתי שאני חייב ללכת! חייב לבדוק מה קורה פה עם הנשימות האלה. והלכתי, הלכתי לטיפול חד פעמי בריברסינג בשביל לחוות בעצמי את הדבר הזה. לא ידעתי למה לצפות, לא הכנתי את עצמי יותר מידי כי לא ידעתי בכלל מה אני הולך לחוות.
חנן הסביר שבתהליך ריברסינג אנחנו “נולדים מחדש” (מכאן השם ריברסינג rebirthing) כל רגש שתקוע לנו בגוף מהעבר, כל פוסט טראומה שעברנו בחיים שגרמו לנו “לעצור את הנשימה” פשוט מצליח לצאת מהגוף, וזהו, הרגש התקוע שהיה לנו כבר לא ינהל את חיינו יותר. אנחנו בעצם עושים reset לרגשות שלנו.

חנן סיפר שבמהלך הטיפול אפשרי שנרגיש סחרחורות, תחושה של הירדמות, נעילה של שרירים בגוף, בכי, זיעה, רעד, ועוד, וכל מה שנרגיש הם אותם רגשות שתקועים לנו בגוף ורוצים להשתחרר, למדנו כיצד לשחרר את אותם סימפטומים כאשר הם מגיעים בעזרת קצב הנשימה.

בתכלס? נשמע הזיה (תרתי משמע 🙂 ) אבל מה כבר יש להפסיד? אמרתי לעצמי שאני הולך על זה ועושה את זה הכי טוב שאני יכול. הוא אמר לנו שאנחנו הולכים לבצע נשימות עמוקות ורציפות במשך 45 דקות! ואוו 45 דק? לנשום ברצף? אפשרי בכלל?
רק מהמחשבה אמרתי בלב שזה בטח הולך להיות משהו עוצמתי ויהיה קשה לביצוע. התחלתי לנשום נשימות הכי עמוקות שאני יכול, תחושה מוזרה! לאחר בערך 4 דק של נשימות התחלתי להרגיש סחרחורות וזרמים בידיים, לאט לאט הזרמים התגברו הלסת ננעלה לי והאצבעות בידיים גם, לא יכולתי להזיז אותם. (בריברסינג זה נקרא “טטני”) מה קורה בגוף שלי? לא ידעתי אם לבכות או לצחוק, זאת הייתה הרגשה מטורפת! למדתי איך להתגבר על המחסומים הרגשיים אלה (הנעילות החזקות) והתחלתי ממש לכוון את הנשימה שלי לאותם אזורים, לאט לאט אני מרגיש שהכל משתחרר, שהכל יוצא לי דרך הידיים והפנים. תחושה שאי אפשר לדמיין אותה, הרגשתי שמשהו נפתח בי, משהו השתחרר לי בגוף, לא האמנתי שאפשר להרגיש ככה אחרי טיפול של נשימות. יצאתי בהתלהבות מטורפת, לא נרדמתי יומיים, יומיים שלמים אני מנסה לעכל את החוויה העצומה הזאת.
ואז.. ואז הבנתי הכל! אחרי טיפול אחד בריברסינג התחבר לי החלק האחרון של הפאזל שהרגשתי שהיה חסר לי. הבנתי את הקשר העמוק שלנו עם הנשימה שלנו, הבנתי שאני יכול לבחור לשחרר כל רגש שתקוע לי בגוף, הבנתי כמה אנחנו אחראים על כל המחלות והכאבים שפוגשים אותנו ככה סתם בלי להודיע פתאום באמצע החיים.

הבנתי שעכשיו אני יכול לעזור להרבה יותר אנשים שבעקבות נשימה לקויה חולים במחלות, סובלים מכאבים, מתמודדים עם דיכאון וחרדות ולא מבינים למה החיים שלהם תקועים. הבנתי שאם נגרום בכל צורה שהיא למערכת החיסון שלנו להיפגע אנחנו יכולים לשלם על זה ביום מין הימים.

ביום שיצאתי מהריברסינג הראשון כבר קיבלתי החלטות שלא היה לי את האומץ לפני. עוד באותו היום סגרתי את ההרצאה הראשונה שלי (שהייתה מוכנה אבל לא הרגשתי מוכן לעמוד מול קהל) הגדלתי את המרכז שלי ל 3 חדרים, וצירפתי מטפל נוסף, פתאום משהו בתוכי קיבל אומץ וביטחון או שפשוט הבנתי כמה יש לי לתת לאחרים.

חיכיתי בקוצר רוח לעבור קורס אצל חנן המדהים ומאז אני מטפל בשיטה הזאת תוך כדי שילוב של מגע ומחטים בנקודות כאב. גיליתי שכשאני נוגע בנקודות אנרגיה ובשרירים מסוימים בגוף אני מעצים את הטיפול פי כמה! היום אחרי ניסיונות רבים במקרים לא פשוטים אני יודע שהטיפול הזה מציל חיים, אני יודע שהטיפול הזה יכול להאריך חיים.

אבל! ויש אבל גדול.. מי שלא באמת מוכן לשחרר את העבר שלו ומי שלא באמת רוצה להבין את החיבור בין הגוף והנפש שלו יהיה לו הרבה יותר קשה לעבור את התהליך הזה ולהגיע לתוצאות מהירות.

מאז לקחתי על עצמי טיפולים במחלות ופתולוגיות לא פשוטות כמו קרוהן, דיכאון אחרי לידה, חרדות ופחדים, פיברומיאלגיה, ועוד שהם מעבר לבעיות שלד שריר ובקרוב אספר סיפורי מקרה אמיתיים של לקוחות שלי שלא פחות מפתיעים מהמקרה שסיפרתי פה.

כיף שנשארתם עד פה, כי אני חושב שכולם כולל כולם צריכים לדעת ולחוות את זה. אחרי זה תקבלו החלטות להמשך 🙂

למי שמעוניין לעבור את הטיפול העוצמתי הזה יכול לפנות אלי ולהגיע אלינו למרכז לתרפיית ספורט שברמת השרון ואדאג שזה יקרה 🙂
זכרו- יש לגוף שלכם את היכולת לרפא אתכם, אתם רק צריכים להאמין שזה יקרה ולגרום לזה לקרות.

שלכם, גיא תירם
המרכז לתרפיית ספורט- גישת תירם

גם מחלות ניתן לרפא בגישת תירם

כל כך צעירה, אמא לשני ילדים קטנים, פתאום מגלה שהיא חולה, חולה במחלה לא פשוטה שאין לה פתרון ברפואה הקונבנציונלית, מנסה להתמודד עם החיים של אחרי הבשורה.

ככה באמצע החיים, בלי שום הכנה מוקדמת, כל החיים משתנים מקצה לקצה ברגע אחד.
ענת קיבלה את מחלת הקרוהן ברמה מאוד קשה, הקרוהן מתאפיין בדלקת כרונית ברירית המעי וגורמת לבעיות רבות כמו ירידה במשקל, חום, כאבי בטן עזים, דימום, בטן נפוחה שלשול וחוסר יכולת לאכול ולשתות.
המחלה מוגדרת כמחלה כרונית חשוכת מרפא.

במצבים חמורים של המחלה יכולה להיווצר חסימה (צלקת) במעי מה שחוסם את מעבר המזון.
בכדי לחזור לאכול עוברים ניתוח וחותכים את אותה צלקת שנוצרה במעי.

ענת הגיעה אלי שהיא מחוברת לזונדה קבועה בכתף, לא מתפקדת, לא אוכלת וכמעט ולא שותה (הכל דרך הוריד) ענת הייתה לאחר 2 ניתוחים במעי והודיעו לה שהיא צריכה ניתוח נוסף.
בכל ניתוח חותכים את החלק הצלקתי בכדי להחזיר את מערכת העיכול לתפקוד אך כתוצאה מכך גם גורם בכל ניתוח לקיצור נוסף של המעי.
לאחר 2 ניתוחים שענת עברה בתקופה האחרונה היא החליטה שהיא לא מוכנה לעבור ניתוח נוסף כי הבינה שעוד קצת כבר לא יהיה מה לחתוך ואז היא תהיה בבעיה גדולה.
ענת הגיעה אלי לטיפול בריברסינג בגישת תירם.

לאחר תשאול ואבחון הבנתי שענת היא אישה שסוחבת על עצמה משקעים רבים מהעבר שהם ממש מנהלים ומשפיעים על חייה.
לא היה לי כל ספק בקשר של המחלה שלה למצבה הנפשי.
ד״א גם רופאים סבורים שאותה מחלה נוראית מגיעה מקשיים רגשיים.

כבר באותו היום התחלנו בטיפול ראשון בריברסינג בגישת תירם. רק לאחר האבחון והטיפול הראשון אני מקבל החלטה האם הטיפול שלי יכול לעזור לאותו מקרה ולאותו אדם ספציפי.

ריברסינג בגישת תירם הינו טיפול של נשימה מעגלית עמוקה ורציפה במשך 45 דק תוך כדי מגע ודיקור בנקודות אנרגתיות חסומות. הדקות הראשונות של הטיפול לא פשוטות, במיוחד לאנשים שחסומים ריגשית אבל לאחר מספר דקות של נשימה רציפה אנחנו עוקפים את המודע ומגיעים לתת מודע. מאותו רגע אנחנו כבר נושמים בצורה חצי אוטומטית והגוף מצליח לשחרר רגשות שהמודע לא מאפשר לו. אנחנו מתחילים לראות חוויות מהעבר, לפעמים גם מהילדות שהיינו ממש קטנים, פתאום אנחנו בוכים, צוחקים, מרגישים כאב וזרמים באזורים חסומים אנרגתית בגוף, יכולים להרגיש תחושה של מחנק, זיעה, רעד ועוד.. כל ההרגשות האלו הן אותן חסימות ריגשיות שאנחנו פשוט חיים איתם בתוכנו.
כשאנחנו ממשיכים לנשום לתחושות האלו אנחנו פשוט מפרקים את אותן רגשות מהגוף ולאחר שפירקנו את החוויה הן לא ינהלו את חיינו יותר.

בנשימה שלה הבחנתי בקושי שלה לשחרר חוויות ריגשיות מהגוף, הנשימה הייתה כל כך שטחית, ראיתי שהאוויר שהיא מכניסה לגוף לא עובר את הגרון שלה. הבנתי כמה היא אוגרת בתוך הגוף חוויות רגשיות שעברה בחיים ולא יודעת איך להתמודד איתם ואיך לפרק את אותם ופה מתחילה הבעיה!
כשאנחנו לא יודעים להקשיב לגוף שלנו ולפרוק את אותן רגשות שפשוט תקועות לנו בגוף אנחנו פוגעים בנשימה שלנו וכתוצאה מכך מערכת החיסון שלנו נפגעת ואז יכול להגיע כאב כרוני, מחלות, דיכאונות וחרדות, מגרנות ועוד. זו הדרך של הגוף שלנו לאותת לנו שמשהו לא מתפקד כשורה.

הבנתי למה המחלה אכזרית אליה כל כך, אבל עוד יותר הבנתי איזה עבודה מחכה לי 😲
אבל.. כשאני מבין את מקור הבעיה והבנאדם שעומד מולי באמת רוצה ומוכן לעבור שינוי אמיתי, אני לא מוותר עליו בכזאת קלות.

הסתכלתי לענת בעינים ואמרתי לה שבכדי להיפתר מהמחלה הנוראית הזאת, או לכל הפחות לא לתת לה לנהל את חייה, צריך פה שינוי אמיתי בדפוסי החשיבה וההתנהגות שלה, ושהיא הולכת להילחם כמו אריה על החיים שלה, ואם לא, לא אוכל לעזור לה. ראיתי את היאוש שלה בעינים, ראיתי אמא שבסך הכל רוצה לתפקד ולהיות אמא לילדים שלה.
ראיתי כמה היא מבינה שאין לה ברירה ושהיא חייבת להאמין שהיא יכולה לנצח.

אז יצאנו לדרך! 💪🏽
שריר הסרעפת שלה היה מכווץ לגמרי (שריר העיקרי שמבצע את פעולת הנשימה) היה לא פשוט אבל התקדמנו מטיפול לטיפול, היו עליות וירידות בטיפולים הראשונים אבל לאט לאט ראינו התקדמות אמיתית בהרגשה שלה.
חווינו המון ריאקציות במהלך הטיפולים,
קשיי נשימה, בכי, רעד, זיעה, קפיצות של שרירים ועצבים, הירדמויות של אזורים בגוף, תחושות שלא האמינה שהיא יכולה להרגיש.
כל ההרגשות האלה הן אותן חסימות ריגשיות שתקועות לה בגוף ומנהלות אותה ואת החיים שלה.

היום, לאחר 2 סדרות של טיפולים ענת חזרה לאכול ולשתות ועלתה 8 קילו! מרגישה נפלא, חזרה לחייך וכמעט לא סובלת מכאבים!

הרופאים קראו לענת לניתוח נוסף עקב חסימה נוספת במעיים שראו בקולונסקופיה שעשו לפני סדרת הטיפולים והופתעו לגלות שאותה צלקת נעלמה! ואווו! היינו בהלם! הצלקת נ ע ל מ ה ! הרופאים היו בהלם ואמרו לה שזה לא הגיוני ושהם רוצים לבצע בדיקת קולונסקופיה נוספת. ענת עברה עוד בדיקה ועדיין ראו שאין צלקת. משמע? אין ניתוח! ואוו איזה אושר!!!
אני תמיד מאמין אבל כל פעם מופתע מחדש ביכולות של הגוף שלנו. אם רק נדע להקשיב לו, אם רק נדע להבין ולתת לו את מה שהוא צריך, אנחנו נחייה חיים בריאים ומאושרים הרבה יותר!

היום אנחנו ממשיכים לטפל והשאיפה היא להעלים את המחלה הזאת לגמרי מהגוף שלה. אני יודע שענת עוד לא החלימה לגמרי ושיש לנו עוד עבודה אבל כל עוד נמשיך לטפל ונמשיך לגעת בכאב כלום לא יעצור אותנו!

טוב, אולי זה נשמע קצת מלחיץ הטיפול הזה אבל אל תשכחו שאנחנו בסך הכל נושמים! זה שאתה חי, לא אומר שאתה נושם 😉

תודה ענת שנתת לי את האפשרות לעזור לך ותודה שהסכמת לחשוף את עצמך בשביל שאנשים ידעו שיש פתרון לכאב שלהם 👋😊